Magnimore Plus 120 Tablet
Magnimore Plus 120 Tablet
Magnimore Plus 120 Tablet
Magnimore Plus 120 Tablet

Magnimore Plus 120 Tablet

Marka : TAB İlaç
Fiyat : ₺1.099,00(KDV Dahil)
Barkod : 8680133000751
:

Magnimore Plus 120 Tablet İçeriği

 

Aktif Bileşen 1 Tablet *BRD
ATA-Mg 565,43 mg **
Magnezyum Bisglisinat 248,29 mg **
Aktif Bileşen 1 Tablet *BRD
Magnezyum Malat 225,19 mg **
Elementel Magnezyum 105 mg **

*BRD: Beslenme Referans Değeri

** Beslenme Referans Değeri Yoktur

*Ürün içeriğinde bulunan Magnezyum çeşitleri: Magnezyum BisglisinatMagnezyum MalatMagnezyum Taurat'dır

Magnezyum;

Magnezyum yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.

Magnezyum elektrolit dengesine katkıda bulunur.

Magnezyum normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

Magnezyum normal kas fonksiyonuna katkıda bulunur.

Magnezyum normal protein sentezine katkıda bulunur.

Magnezyum normal kemiklerin korunmasına katkıda bulunur.

Magnezyum normal dişlerin korunmasına katkıda bulunur.

Magnezyumun hücre bölünmesinde görevi vardır.

*Sağlık Beyanı ile Satışa Sunulan Ürünlerin Sağlık Beyanları Hakkında Yönetmelik Ek2: 57, 58, 59 , 60, 61, 62, 63, 64

 

Magnimore Plus 120 Tablet Nedir?

Vücutta hayati öneme sahip 11 mineralden birini içinde barındıran Magnimore Plus, magnezyum takviyesi olarak satışa sunuluyor.


" Magnezyum mineralinin vücudun enerji metabolizmasında bulunan birçok enzim için oldukça önemli bir rol oynadığı bilinmekte. Zira vücut ağırlığının %0,05’ini oluşturan magnezyum, enerji metabolizmasında bulunan enzimlerin birçoğunun çalışabilmesi için gerekli. "Magnezyum, aynı zamanda vücuttaki asit baz dengesinin sağlanmasında da büyük rol oynuyor. Bu mineral, vücutta genellikle kalsiyum ile birlikte çalışıyor. Magnimore Plus Magnezyum 120 tableti hekim tavsiyesiyle kullanabilirsiniz.


Ürünün İçeriğinde Ne Var?


Magnimore Plus 120
 tabletin içeriği vücut için yararlı olan magnezyum minerali ile dolu. Magnezyum takviyesi olan bu ürünün içinde 1130,86 mg ATA-Mg, 450,38 mg magnezyum malat, 248,29 mg magnezyum bisglisinat ve 210 mg elementel magnezyum bulunuyor.

Tüm bu içerikleri, bu tableti magnezyumdan çok daha fazlası haline getirmek için yeterli. Örneğin tabletin formülündeki ATA-Mg yüksek biyoyararlanım sağlıyor. Ayrıca ATA-Mg, asetil yapı ve Taurin'i aynı molekülde bulundurduğundan dolayı lipofilik bir yapıya sahip ve hücre geçişi esnasında membran fosfolipitlerini kullanıyor. Bu nedenle hücre membranından (özellikle sinir hücrelerinde) eşsiz bir geçiş yeteneği sergiliyor.

Magnezyum bisglisinat ise glisin amino asidi ile bağlı bir magnezyum. Magnezyum malat, malik asit ile bağlı magnezyumun organik asit vektörüdür. Yaygın olarak meyvelerde bulunan malik asit, hücre içi enerji üretiminde etken rol oynuyor.

 

Magnimore Plus Magnezyum Tabletin Özellikleri Nelerdir?

 

Vücutta eksik bulunan magnezyum ihtiyacını karşılamaya destek gıda takviyesi olan Magnimore Plus Magnezyum 120 tablet, kemik ve kasların güçlenmesine yardım ediyor.

Magnimore Plus magnezyum 120 tableti düzenli ve tavsiye edilen biçimde kullandığınızda vücudun normal protein sentezine katkıda bulunmak da mümkün. Kısacası bu tablet hücre bölünmesine, diş ve kemiklerin korunmasına, enerji oluşmasına ve kas fonksiyonlarına da destek olunması açısından birebir.

 

Nasıl Kullanılır?

 

" Magnimore Plus Magnezyum 120 tableti hekiminizin tavsiye ettiği şekil ve miktarda kullanmanız, sağlığınız açısından son derece önemli. Bu magnezyum takviyesini (doktorunuz aksini belirtmediği sürece) kahvaltıdan iki saat sonra tüketmeniz öneriliyor. Tableti bol su ile yutmanızda fayda var.

 

Tableti Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Magnimore Plus 120 tableti kullanırken birkaç noktaya özellikle dikkat etmenizde fayda var. Öncelikle Magnimore Plus 120 Magnezyum tabletin bir ilaç değil, vücuttaki magnezyum miktarını dengelemek için kullanılan bir takviye edici gıda olduğunu bilmeniz önemli. Dolayısıyla bu ürünü herhangi bir hastalığın tedavisi için kullanmamalısınız.

Ayrıca ürün için tavsiye edilen günlük dozu aşmamanızda da fayda var.
Eğer doz aşımı yaşıyorsanız, en kısa sürede bir sağlık profesyoneline danışarak konu ile alakalı destek alabilirsiniz. Bu tabletin hamilelik ya da emzirme dönemlerindeki kullanım tavsiyesi için ise hekiminize başvurun!

 

Magnimore Plus Hakkında

 

Magnimore Plus, merkezi İstanbul'da olan ve 2011 yılında kurulan TAB İlaç bünyesindeki markalardan biri olarak piyasa sürülmüştür. Türkiye'de hızla büyüyen TAB İlaç, ülke ekonomisine katkı sağlamak ve ürün gamını büyütmek amacıyla GMP (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarını karşılayan yeni tesisini 2020 yılında açtı ve yeni üretim tesisiyle birlikte 150'nin üzerinde çalışanına güvenli çalışma ortamı sunuyor.‎

 

Bunu Biliyor Muydunuz?

 

26.01.2017 tarih ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği Gereğince dengeli ve çeşitli beslenme sağlıklı yaşam için önemlidir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR